Uczelnia Badawcza - Inicjatywa Doskonałości

1. Nabór wniosków:

Nabór zakończony.

2. Opis konkursu:

30 września 2022 rozpoczynamy kolejną edycję projektu Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych we współpracy z Centrum Języków Specjalistycznych w Medycynie w Collegium Medicum – cykl bezpłatnych warsztatów językowych. Propozycja skierowana jest do studentów drugiego roku studiów drugiego stopnia, studentów piątego/ szóstego roku jednolitych studiów magisterskich oraz doktorantów UMK. Warsztaty rozpoczną się w listopadzie i odbędą się w systemie zdalnym na platformie MS Teams lub stacjonarnie w zależności od decyzji prowadzącego i uczestników. Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy niezbędnej do napisania i publikacji artykułu w języku angielskim lub niemieckim.

W ramach warsztatów przewidywane jest uruchomienie grup zajęciowych w języku angielskim, skierowanych do reprezentantów następujących obszarów nauki:

1. Nauki Humanistyczne, Teologiczne i Artystyczne,
  2. Nauki Społeczne,
  3. Nauki Ścisłe i Przyrodnicze,
  4. Nauki Medyczne
  5. Grupa z językiem niemieckim.

Udział w warsztatach pozwoli poszerzyć wiedzę na temat jak napisać abstrakt, poprawnie konstruować poszczególne części artykułu naukowego, stosować słownictwo i struktury gramatyczne odpowiednie dla akademickiego stylu pisania oraz unikać najczęstszych błędów popełnianych podczas pisania w języku angielskim lub niemieckim.

Oprócz 10-godzinnych warsztatów uczestnicy odbędą dwie 1-godzinne indywidualne konsultacje poświęcone analizie wersji roboczej i ostatecznej artykułu.

Kurs i konsultacje prowadzone będą przez lektorów Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych oraz Centrum Języków Specjalistycznych w Medycynie posiadających szerokie doświadczenie w zakresie specjalistycznych zajęć językowych na wydziałach UMK.

Mamy nadzieję, że warsztaty zaowocują wartościowymi publikacjami w językach obcych.

Rekrutacja trwa do 20 października 2022 i odbywa się za pośrednictwem poczty internetowej, przez wysyłanie zgłoszenia na adres mailowy: myfirstarticle@umk.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię nazwisko, status (student/doktorant), kierunek i rok  studiów/obszar nauk/szkoła doktorska. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zakończeniu rekrutacji osoby, które zakwalifikowały się na warsztaty otrzymają informację pocztą elektroniczną.

Warsztaty finansowane są z funduszu IDUB.

Opinie uczestników poprzednich edycji warsztatów:

„Udział w warsztatach My First Article in English był dla mnie bardzo pomocny. Podczas spotkań zdobyłem wartościową, praktyczną wiedzę dotyczącą każdego etapu publikacji – od wyboru czasopisma po ostateczne szlify stylistyczne. Zajęcia dostarczają najważniejszych wskazówek teoretycznych „w pigułce”, a także pozwalają przećwiczyć je poprzez praktyczne zadania. Polecam te warsztaty wszystkim, którzy stawiają pierwsze kroki w publikowaniu za granicą lub chcą udoskonalić swoje umiejętności na tym polu!” (Doktorant, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych, II rok)

„Miałam możliwość uczestniczyć w warsztatach grupowych, a następnie indywidualnych spotkaniach dotyczących mojego artykułu. Oprócz spotkań w formie wideokonferencji Pani doktor pozostawała ze mną w stałym kontakcie mailowym pomagając mi rozwiać wątpliwości, ale też wskazując na elementy tekstu, które warto byłoby dopracować. Warto nadmienić, że nie tylko pracowałyśmy nad językiem i poprawnością językową tekstu, ale też jego strukturą, logiką, budową poszczególnych akapitów i części składowych. Tekst został przyjęty do druku w zagranicznym czasopiśmie punktowanym (40 pkt).” (Doktorantka, Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych, II rok)

3. Ogłoszenia i dokumenty:

4. Osoba do kontaktu:

dr Anna Olkiewicz-Mantilla, e-mail: ao@umk.pl.