Uczelnia Badawcza - Inicjatywa Doskonałości
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 31 31
e-mail: idub@umk.pl
obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3 obrazek nr 4 obrazek nr 5 obrazek nr 6 obrazek nr 7 obrazek nr 8 obrazek nr 9 obrazek nr 10 obrazek nr 11 obrazek nr 12 obrazek nr 13 obrazek nr 14 obrazek nr 15 obrazek nr 16 obrazek nr 17 obrazek nr 18

Konkurs na Mobilności Studenckie – Student Mobility for InternationAl CoopeRaTion: SMART1, SMART2 i SMART3, IV edycja 2023

1. Nabór wniosków:

SMART 1, SMART 3 – 03.04.2024 – 03.05.2024 – Edycja V

02.11.2024 – 30.11.2024 – Edycja VI

SMART 2 – nabór ciągły

Szanowni Państwo,

Zatwierdzenie protokołu z komisji dotyczącego przyznawania finansowania w konkursie SMART 2 dokonywane jest przez Zespół koordynujący, który ostatnie posiedzenie przed wakacjami ma 20 czerwca. Kolejne posiedzenie jest dopiero na początku września. Zatem w okresie pomiędzy posiedzeniami (w okresie wakacyjnym) wnioski nie będą rozpatrywane.

2. Opis konkursu:

 • Celem konkursu SMART 1 jest umożliwienie studentom Uniwersytetu odbycia kształcenia w zagranicznych uczelniach poprzez dodatkowe wsparcie finansowe wyjazdów z programu Erasmus+. Wsparcie finansowe realizowane jest w formie stypendium na mobilność studencką.
  W ramach konkursu można zdobyć dodatkowo międzynarodowe doświadczenie badawcze poprzez realizację w trakcie wyjazdu do zagranicznej uczelni lub instytucji naukowej samodzielnego projektu badawczego lub udział w realizacji projektu badawczego prowadzonego w instytucji. Realizacja projektu badawczego lub udział w pracach badawczych nie jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie.
  Konkurs przeznaczony jest dla:
  studentów UMK studiów I i II stopnia, którzy są zakwalifikowani do wyjazdów dydaktycznych z programu Erasmus+.

 

 • Celem konkursu SMART 2 jest umożliwienie studentom Uniwersytetu odbycia wyjazdów stażowych i praktyk w zagranicznych uczelniach poprzez dodatkowe wsparcie finansowe wyjazdów z programu Erasmus+. Wsparcie finansowe realizowane jest w formie stypendium na mobilność studencką. W ramach konkursu można zdobyć dodatkowo międzynarodowe doświadczenie badawcze poprzez realizację w trakcie wyjazdu do zagranicznej uczelni lub instytucji naukowej samodzielnego projektu badawczego lub udział w realizacji projektu badawczego prowadzonego w instytucji. Realizacja projektu badawczego lub udział w pracach badawczych nie jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie.
  Konkurs przeznaczony jest dla:
  studentów UMK studiów I i II stopnia, którzy są zakwalifikowani do wyjazdów stażowych i praktyk z programu Erasmus+.
  UWAGA! Osoby składające wniosek w konkursie mobilnościowym SMART 2 winny to uczynić z półtoramiesięcznym wyprzedzeniem w odniesieniu do daty wyjazdu.

 

 • Celem konkursu SMART 3  jest umożliwienie osobom studiującym na Uniwersytecie zdobycia międzynarodowego doświadczenia badawczego poprzez udzielenie finansowego wsparcia na realizację projektów badawczych w zagranicznych jednostkach naukowych. W ramach konkursu możliwe jest uzyskanie sfinansowania trwającej od 2 do 4 tygodni wizyty naukowej (stażu) w zagranicznej instytucji naukowej.
  Konkurs przeznaczony jest dla:
  studentów UMK studiów I i II stopnia, którzy są chętni do odbycia 2-4 tygodniowej wizyty naukowej w zagranicznej instytucji naukowej.

3. Ogłoszenia i dokumenty:

Wnioski składane są za pomocą formularza elektronicznego.
SMART 1 – formularz zgłoszeniowy

SMART 2 – formularz zgłoszeniowy

SMART 3 – formularz zgłoszeniowy

Link do konsultacji online

Uwaga! W czasie trwania naboru zapraszamy na konsultacje online z ekspertem konkursu. Konsultacje będą odbywać się na platformie Microsoft Teams w czwartki (04.04, 11.04, 18.04, 25.04) od 13:00 do 14:00.

4. Kontakt:

Osoby do kontaktu:
mgr Joanna Bożejewicz, tel. 56 611 31 31
mgr Milena Miszewska, tel. 56 611 47 83


5. Wyniki zakończonych edycji: