Szkolenie „Radzenie sobie ze stresem”

Nabór

do 20.05.2024 r. do godz. 12.00 lub do wyczerpania miejsc

Opis szkolenia:

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu „Radzenie sobie ze stresem – przyczyny oraz skuteczne metody przeciwdziałania skutkom stresu”. Proponowane szkolenie oraz tematyka nawiązuje do potrzeb szkoleniowych zdiagnozowanych w procesie oceny pracowniczej pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Szkolenie prowadzone będzie stacjonarnie przez dr Jolantę Jaworską (wybitną specjalistkę w dziedzinie psychologii z doświadczeniem w roli terapeuty, coacha, trenera).

24.05.2024 r., w godzinach 8:30 – 15:00 (maksymalnie 12 uczestników)

28.05.2024 r., w godzinach 8:30 – 15:00 (maksymalnie 12 uczestników)

Szkolenia odbędą się w części bydgoskiej Uniwersytetu w sali posiedzeń im. Profesora Bogdana Romańskiego w budynku „A” Collegium Medicum UMK przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Celem tego warsztatu jest zrozumienie mechanizmu stresu, rozpoznanie jego pierwszych sygnałów i przeciwdziałanie ich skutkom, a także poznanie praktycznych strategii reagowania na nagłe sytuacje stresowe oraz opanowanie technik profilaktyki stresu i skutecznych metod relaksacji.

Stres jest integralnym elementem życia zawodowego. W odpowiednim nasileniu, jest mobilizujący i motywujący. Jednak przedłużający się, silny stres nie sprzyja naszej efektywności i jakości życia. W sytuacji skrajnej może przyczyniać się do występowania wielu chorób zarówno o podłożu emocjonalnym, jak i somatycznym.

Podczas warsztatu uczestnicy poznają mechanizmy pojawiania się stresu oraz typowe reakcje na sytuacje stresowe. Przećwiczą techniki, zarówno behawioralne jak i poznawcze,  skutecznego radzenia sobie ze stresem. Poznają metody regulacji emocji w sytuacjach stresu i szybkiego odzyskiwania równowagi życiowej.

Zapisy:

Zgłoszenia na szkolenia oraz pytania prosimy kierować na adres anetta.czerska@cm.umk.pl  do dnia 20 maja 2024 roku do godz. 12.00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowane osoby otrzymają informację drogą mailową.