Uczelnia Badawcza - Inicjatywa Doskonałości
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 31 31
e-mail: idub@umk.pl

Jak dobrze napisać raport badawczy w naukach społecznych? Sposoby pisania raportów i menadżery

Zdjęcie ilustracyjne

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 18 kwietnia o 10:00 do Sali Audytoryjnej w Bibliotece Głównej UMK z cyklu Warsztat Młodego Naukowca 2023/24! WMN to cykl interdyscyplinarnych spotkań, towarzyszących Niewidzialnym Kolokwiom. Jest poświęcony rozwojowi kompetencji naukowych studentów(-ek), doktorantów(-ek) i badaczy(-ek) na wczesnym etapie kariery. Kolejny raz WMN zawitają na UMK w Toruniu (w formie stacjonarnej)!

Ile razy siedział_ś nad pustą kartką nie mając pojęcia jak zacząć pisać? Ile razy kryteria pisania prac zaliczeniowych na studia były nie jasne, a Ty nie wiedział_ś od czego zacząć?
Na warsztatach będziemy dyskutować o problemach z jakimi zmagamy się pisząc raporty i o strukturze raportu badawczego. Poznamy odpowiedzi na pytanie jak dobrze przedstawić stronę teoretyczną badań, jak sformułować pytania badawcze, na jakie elementy zwrócić uwagę jeśli chodzi o etykę badań, jak interesująco przedstawić wyniki badań (z uwzględnieniem roli cytatów) oraz jak trafnie podsumować tekst. Dowiemy się również czym są menadżery bibliografii i jak korzystać z jednego z nich (Zotero).
 

pozostałe wiadomości